מכתבי תודה 

סיור בעקבות יהדות ספרד מרשת ״דרכא״ | יולי 2017

 

לאה שלום וברכה,

  

בסיומו של מסע חינוכי לספרד מבקש בשם הנהלת דרכא ותלמידי קבוצת המנהיגות של הרשת DFYL להודות לך, לארז וכמובן לרונן. במהלך ההכנות למסע התרשמנו כי מדובר ללא ספק בעיסוק ערכי ומחויב בנושאי המשלחת, הנובע מתפיסה חינוכית מגובשת ומרשימה.

 

בנוסף לכך המקצועיות שהפגנתם לכל אורך הדרך והמענים שנתתם לנו בכל המישורים את, ארז ורונן- היו משמעותיים מאוד עבורנו, ועל כך אנו מודים. ממך קיבלנו את שאר הרוח ומידע משמעותי הקשור בליבת הערכים של המסע, מארז קיבלנו מענה שירותי מאוד יעיל, בהיר, מהיר, מקצועי ונעים.

 

ההדרכה של רונן התאפיינה במקצועיות, בגישה חינוכית ערכית, בשאיפה לשלב את כל התלמידים, הדרכה המשלבת ידע היסטורי לצד עיסוק בשאלות חינוכיות מהותיות בגובה העיניים, וכמובן במסירות אין קץ לכל צורך של כל אחד מחברי המשלחת בגישה נעימה, יעילה מאוד ומאירת פנים, אשריכם!

 

בתודה ובברכה, 

בועז עוזרי

 

סיור בעקבות יהדות ספרד בי״ס נחשון | יוני 2017

 

 

א.    אין ספק כי זו חוויה חיובית שתרמה לגיבוש השכבה.

ב.    המסע בנוי בצורה טובה הן בהיבטי הדרכות ותכנים, פעילות עצמאית של התלמידים והפסקות יומיות לארוחות צהרים אשר תרמו לאווירה חיובית.

ג.    כראש המשלחת עיקר העבודה היתה בהיבטי הניהול, עדכון ההורים מידי יום על הנעשה והתכנון ליום המחרת, חיבוק וליווי התלמידים בפעילויות השונות ותיאום                 הנושאים מול רונן המדריך.

ד.    הליווי של לאה וארז מחברת אופקים היה צמוד והרגשתי זמינות ומענה לכל צורך שהוא.

ה.    הפעילויות השונות תרמו לחיבור של התלמידים והוכיחו את עצמם רבות לפיתוח הידע הנרכש אצל התלמידים.

 

 

 

 

 

סיור פולין מבית דניאל | יולי 2016

 

הסתימה שיחת הסיכום. לתחושת הדוברים, המסע היה חוויה ייחודית. מאורגן ומבוצע היטב. שיבחו את המדריכה, הנהג, בתי המלון, המסלול, המדריכים . בקיצור מסע מוצלח. כך גם תחושתי. נהניתי והועשרתי ולפי הספרון שכתבו המשתתפים ביוזמתם אף העשרתי. גם אלו שהיו כבר בפולין חוו משהו שונה. היכרותי עם המסלול , עם החוויה הפולנית והרקע הרבני וההיסטורי לטעמם עזרו לחידוד החויה. נראה לי שעלינו על פוטנציאל משמעותי. הגון היהודי העדין כנראה מוסיף ומעשיר.

הרב מאיר אזרי

סיור פולין מבית דניאל | יולי 2016

 

מיום 13.7.16 עד 22.7.16 השתתפתי בסיור "פולין – אז והיום". התגובה הראשונה של חברים ומכירים הייתה בדרך כלל: מה, את רוצה לראות את אושוויץ?" נכון, אנחנו ראינו את אושוויץ וגם את מיידנק. אך הביקור במחנות הריכוז היה רק חלק של הסיור. כפי שכבר שם הסיור "פולין – אז והיום" אומר, היעד המרכזי או היחיד לא היה השואה, אלא הן מפגש עם תפארת העבר של היהדות בפולין והן היכרות עם היהדות המתחדשת בפולין. כמובן חווינו את החיים התוססים בערים הפולניים, ביקרנו ארמונות יפהפיים, למדנו על ההיסטוריה הפולנית, שמענו על המצב הפוליטי והכלכלי בפולין ופגשנו פולנים שמעוניינים להכיר ישראלים. בסך הכול היה סיור תיירותי "רגיל" ובו זמני – לא רגיל בכלל....

אספקט אחר היה המפגש עם יהודים-פולניים. לפני הרבה שנים שאלה אותי מורה באולפן האם רצוי שכל היהודים בעולם יעברו לארץ. גם בקבוצה שלנו עלו מחשבות כאלה. ראינו יהודים שהם באמת מעט שונים מאשר הישראלים, בלבוש ואולי גם בפחות non chalance (אי רשמיות) .

זה מביא אותי לאספקט נוסף. במהלך הסיור עלו שאלות עקרוניות רבות והתקיימו וויכוחים על נושאים קשים. במיוחד הסיפורים על היהודים בשואה היו מלווים בדילמות אתיות קשות. הלכנו עם שאלות ללא תשובה.היה שווה להשתתף בסיור? התשובה היא חד משמעית כן. מצד אחד הסיור המשותף של חברי הקהילה הביא לגיבוש בין המשתתפים ולקשרים חדשים. מצד שני, כדאי לבצע סיורים לקהילות בחו"ל כדי להכיר אותן. המפגש עם היהודים במדינות אחרות מאפשר להכיר את ההיסטוריה היהודית בחו"ל שהיא מרכיב טבוע בזהותנו ולראות קצת מעבר ליהדות הישראלית.

בברכה, אורית זודמן

ספרד |  קיץ 2015

 

שלום ללאה ולארז

ראשית, ברצוני לומר שמאוד נהניתי מספרד, ומהמקומות שסיירנו בהם.  במיוחד מהעיירה הרבאס, שבה היה לנו סיור משולב במוזיקה, עם מדריך מקומי מקסים שהסביר לנו בצורה נהדרת את קורות הקהילה היהודית שאיננה עוד שם. ההליכה בסמטאות בלוויית שירה עד הנהר, המחישה לנו בצורה מרגשת את האירועים ההיסטוריים. זו דוגמה יחידה שהייתה בסיור שהוגדר כייחודי, וחבל שלא היו עוד תכנים כאלה בטיול.  

כמו כן, ברצוני להודות לארז על הטיפול האדיב, המקצועי והיעיל.  הוא ענה מידית לכל בקשה או שאלה שלי. עליי לציין במיוחד את שביעות רצוני מהמלון במדריד, שהיה נוח מכל הבחינות.  

כיוון שאני לוקחת ברצינות את בקשתכם למשוב, אני מצרפת אותו כאן עם פירוט התרשמותי מהמרכיבים השונים של הטיול.

תודה, לאה גדות

פורטוגל

 

פנחס יקר!

תודה על התמונות והקבצים ששלחת.

תודה על הדרכה עניינית, מעמיקה, איכותית ומהנה!

יישר כוח על היעילות בתפקודך כמדריך ,לפני, במהלך ואחרי הטיול.

תודה על הסבלנות והסובלנות לאורך כל הדרך.

כהוכחה להדרכתך המוצלחת,  סיפרנו לנכדתנו הבכורה,בעקבות התעניינותה בטיול לפורטוגל, את סיפור יהדות פורטוגל מלווה בתמונות והרגשנו שאנחנו מדקלמים את דבריך, שמענו, הקשבנו והפנמנו בשקיקה את דבריך.

על כך נאמר:" מדריך מצויין הוא מדריך הנותן השראה"

אנחנו מקווים שנצטרף לטיול בהדרכתך גם בפעם השלישית, ליעד חדש.

בתודה ובהערכה,

 דבורה ואהרון כהן

מקבץ ציטטות מהנוסעים שלנו

 

"המון תודות על התכנון והתפירה של המסע המאלף / מעלף לספרד" (מסע לספרד – אפריל 2013).

"הטיול שארגנת לנו היה מדהים. אנטוניו המדריך היה מעולה. בקיא בחומר להדהים. אלפי תודות" (מסע לפורטוגל – אפריל 2013).

"מרגש ברמות בלתי רגילות. כל יום יש לנו שיאים חדשים. הטיול מעל למצופה" (מסע לפורטוגל – מרץ 2013).

"זה באמת פולין של אז ושל היום. מארג מרתק של חוויה מורכבת של יגון ועצב ליד התפעלות מהחדש. הסיור מאורגן להפליא!" (מסע לפולין – נובמבר 2012).

"המדריכים לא חסכו במאמצים כדי להפגישנו עם אישים מרתקים שנוגעים לנושא היהודי. מסלול הטיול היה מרתק!" (משלחת רשות השידור – יוני 2012).

"סיור/טיול מוצלח, מעניין, פותח את הראש למידע, יופי, מעשיר מאוד. חשוב לנו הישראלים במיוחד" (סיור לספרד – אגודת העיתונאים – יוני 2012).

"מסע מופלא אל העבר עם מבט קדימה!" (סיור לספרד – מרכז הלדינו – אוניברסיטת בר-אילן – אוקטובר 2008).

צפון איטליה בסימן יהדות ורנסאנס מרשת דרכא - יולי 2018

 

לאה יקרה, אנו מבקשים להודות לך ולצוותך על המסע השנה.

אנו מבקשים להודות לארז על הזמינות והמקצועיות לפני ובמהלך המסע, כמו כן להודות באופן מיוחד לרונן על היותו מדריך מחונן, המצליח להביא לידי ביטוי סט שלם ורחב של ערכים עמוקים בשפה נגישה לבני נוער; על כך שהיה כל כולו בתוך המשימה החינוכית, לפני, תוך כדי וגם אחרי המסע. זכות גדולה. רונן היה זמין עבורנו בכל המישורים, היה בעל סבלנות אין קץ לכל צורך שצץ והיה נכון להשקיע יצירתיות, נחישות ומאמץ כדי להביא את המסע הזה להצלחה המרבית-יישר כח ותודה רבה!


 

 

בברכה,

צוות דרכא

שורשים ושבילים

  03-7610685

  03-7610734  ​